Yıldırım'da fırın denetimi
banner188

Yıldırım Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren ekmek fırınlarını denetledi.
Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Bursa Fırıncılar Derneği ile ekmek fırınlarında ortaklaşa denetim yapıldı. Zabıta ekipleri, iş yeri açma ruhsatı ile gramaj ve terazi, Tarım Müdürlüğü ekipleri ise ekmeklerin üretim ve depolama alanlarında temizlik kontrolü yaptı. Çalışanların iş kıyafetlerinden taban ve tavan temizliğine kadar ekmek üretimi yapılan işletmelerde riayet edilmesi gereken temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı denetlendi.
Öte yandan zabıta ekipleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği kapsamında ekmek gramajının yeniden belirlendiğini hatırlatarak, vatandaşların da bilgilenmesi için fiyat-gram tarifelerinin görünür bir noktaya asılması konusunda esnafı ikaz etti.
Yıldırım’da ekmek fırını denetimleri rutin olarak devam edilecek.
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ekmeğin gramaj tespiti, iş yeri ruhsatı ve çalışanların kılık kıyafeti ve mekânın temizliği gibi konularda titiziz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Aynı hata tekrarlanıyorsa cezai müeyyide uyguluyoruz” diye konuştu.
(MŞ)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sağlık turizmi için 35 kişilik İran heyeti...
Sağlık turizmi için İran’dan Bursa’ya gelen 35 kişilik heyet, VM Medical Park Bursa Hastanesinin konuğu...

Haberi Oku