EKONOMİ:
Cardelion 5. kez Paris Fuarı'nda
banner141

Bursa’nın önde gelen kestane şekeri üreticilerinden İlka Şekerleme, Paris’te iki yılda bir düzenlenen Uluslararası SIAL Gıda Fuarı’nda 5. kez boy gösterecek. Kestane şekerini kardelen ismiyle Türkiye pazarına sunan İlka Şekerleme, SIAL Fuarı’na Avrupa’da kullandığı Cardelion markası ile katılacak ve Bursa kestane şekerini yüz binlerce ziyaretçiye tattıracak.
Fransa’nın başkenti Paris’te 16-20 Ekim tarihlerinde kapılarını ziyaretçilere açılacak olan uluslararası gıda fuarına (SIAL-Salon International de L’Alimentation) katılmaya hazırlanan İlka Şekerleme, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek müşterilerine kestane şekerini tattıracak. İki yılda bir yapılan fuara 2008 yılından beri düzenli olarak katılan İlka Şekerleme’nin standını, iki yıl önceki fuarda Fransa Cumhurbaşkanı Francoise Hollande ziyaret etmişti. Hollande, burada kendisine ikram edilen kestane şekerine tam not vermişti.
İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün, şimdiye kadar 4 kez katıldıkları Paris SIAL Fuarı’nda bu yıl da yerlerini alacaklarını belirtti. Fuarın dünyanın sayılı gıda fuarlarından biri olduğunu ifade eden Akgün, Paris’te Türkiye’yi ve Bursa’yı temsil etmenin gurunu yaşadıklarını söyledi. Fuarı çeşitli ülkelerden gelen yaklaşık 200 bin kişinin ziyaret edeceğini belirten Mümin Akgün, "4 bine yakın firmanın ürünlerini sergilediği dünya çapındaki fuarda biz de yerimizi alıyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. Standımızda 20’inin üzerinde ürünü Cardelion markasıyla sergileyeceğiz. Fuar, Avrupa pazarına girme konusunda çok faydalı olacak. Ayrıca Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Uzak Doğu firmaları ve Afrika ülkeleri ile de görüşmeler yapma imkanı buluyoruz" dedi.
Akgün, SIAL’ın yanı sıra, Fransa’da 2 yılda bir yapılan Avrupa Pasta ve Şekerleme Fuarı’na toplam 4 kez katıldıklarını da vurguladı.

   
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ev-Stil Fuarı kapılarını açmaya hazırlanıyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde ev tekstilinden mobilyaya kadar ev dekorasyonuyla ilgili...

Haberi Oku