İNEGÖL HABERLERİ:
Adana'daki 'facia' Sonrası Gözler İnegöl'deki Yurtlarda
banner141

 Adana’nın Aladağ ilçesinde özel bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangın, Türkiye’yi yasa boğdu.Ortaokul çağındaki kız öğrencilerin kaldığı yurttaki yangın faciasında 12 canın kaybedilmesinin ardından gözler İnegöl´de de yurtlara çevrildi.

Kaymakam Ali Akça´nın talimatıyla İnegöl´deki özel ve devlet yurtlarında denetimler başladı.

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Denetim Komisyonu sorumluluk alanında bulunan Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğrenim yurtlarını inceliyorlar. Yapılan denetimlerde 12 yurtta da yangın merdivenin bulunduğu bildiren yetkililer, ayrıca öğrencilerin güvenliği için gereklik önlemlerin alındığını küçük eksikliklerin ise kısa sürede gidereceğini aktardılar.

İlçe Müftülüğü görevlileri de bu tür faciaların önüne geçmek için Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı İnegöl´deki 6 yatılı kuran kurslarını inceliyorlar. Alınan bilgilere göre; müftülüğün sorumluluğu altındaki yurtlarda gerekli önlemlerin alındığı bildirildi.

CEMAAT YURTLARI İSE…

İnegöl´de dini eğitimlerin verildiği cemaatlere ait yatılı yurtlarda ise denetimlerin hangi noktada olduğu bildirilmedi.

YURTLARIN HALLERİ YAKINDA ORTAYA ÇIKACAK

Kaymakam Ali Akça talimatıyla İnegöl´ün her noktasında bulunan yatılı yurtlara yönelik denetimlerin kısa süre içinde sonuçlanacağı, bu konuyla alakalı brifing hazırlanacağı bildirildi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İnegölspor, Ķöksal Demiral ile Anlaştı!

Haberi Oku