İNEGÖL HABERLERİ:
İnegöl'de İstihdam garantili kurslar

 HEM bünyesinde ilk defa Havuz Suyu Operatörlüğü kursu açacaklarını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir, “Halk Eğitim Merkezimizde ilk defa Havuz Suyu Operatörlüğü kursu açıyoruz. 48 saatlik bir kurs. Sağlık, ilk yardım ve hijyen konularında eğitimler verilecek. Oylat´ta yapılacak olan kursumuza şuan da 20 kişi başvuruda bulundu. 23 Kasım Çarşamba günü başlayacak olan kursumuza başvuru almaya devam ediyoruz” dedi.

AŞÇI YARDIMCILIĞI KURSU

896 saatlik Aşçı Yardımcılığı kursu başvurularının devam ettiğini ifade eden Özdemir, “İş garantili bir kursumuzda açılıyor. 896 saatlik Aşçı Yardımcılığı kursumuz yıl boyunca sürecek. Bu kursumuzu iki ayrı yerde yapıyoruz. Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi yurdunda ve Halk Eğitim Merkezimizin merkez binasında yapıyoruz. Şuanda 15 kursiyer başvurdu, başvurular devam ediyor” diye konuştu.

800 SURİYELİ´YE TÜRKÇE ÖĞRETTİK

Yaklaşık 4 yıldır Suriyelilere yönelik Türkçe seviye A-1 kursu düzenlediklerini belirten Burhanettin Özdemir, “Bugüne kadar yaklaşık 800 Suriyeli´ye Türkçe kursu verdik. Şuanda da gündüz ve akşam olmak üzere iki kursumuz devam ediyor. Hem öğrencilere hem de yetişkinlere bu kursu vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yılanın ısırdığı yaşlı kadın hastaneye...

Haberi Oku