İnegölspor yeni başkanını seçti!
İNEGÖL HABERLERİ:
İnegölspor yeni başkanını seçti!
banner141

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden İnegölspor’un olağanüstü genel kurul toplantısında Başkanlık görevine kulübün eski Başkanlarından Münür Kaner getirildi.
Spor Toto 2. Lig ekiplerinden İnegölspor’da yeni yönetim bilmecesi nihayet çözüldü. İlk 3 toplantıda Başkan ve yeni yönetimini seçemeyen İnegölspor’un 25 Mayıs’ta gerçekleştirilen genel kurulunda Cebrail Kemer Başkanlık görevine getirilirken, yeni Başkan ve yönetiminin ömrü uzun sürmedi. Kötü geçen bir sezonun ardından Timur Erezsarı Başkanlığındaki yönetim bir dönem daha görev süreleri olmasına rağmen olağanüstü genel kurul kararı aldı. İlk iki toplantıda gerekli çoğunluk sağlanamadığı için toplantı yapılamazken, tüzük gereği 25 Mayıs 2017 Perşembe günü yapılan kongrede iş adamı Cebrail Kemer Başkanlık görevine getirildi. Kemer Başkanlığındaki yönetim şok bir kararla, görevdeki beşinci gününde olağanüstü genel kurul kararı aldı.
Yönetimin aldığı karar gereği 11 Haziran 2017 Pazar günü yapılması gereken toplantı, gerekli çoğunluk sağlanamadığı için bugüne ertelendi. Bugün Sani Konukoğlu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda iki aday yarıştı, kazanan 47 oyla kulübün eski Başkanlarından Münür Kaner oldu.
İsmail Ergün’ün divan başkanlığında yürütülen kongrede iki liste yarıştı.
Kulübün eski başkanlarının yanı sıra delegeler ile taraftarlar katıldı.
BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ BAŞARI İÇİN
Seçim öncesi söz alan İnegölspor Başkan Adayı Münir Kaner, “İnegölspor’un bu hale gelmesi bizleri üzmüştür. Biz 7 seneden bu yana İnegölspor’a muhalefet yapmadık. Biz her zaman İnegölspor’un yanındayız. İnegölspor partiler üstüdür. İnegölspor’a aday olmak isteyenlere 1 Milyon lira gözdağı veriliyor. İnegölspor gelecek 1 Milyon liraya kalmışsa yazıklar olsun bize. Başarının olmadığı yerde hedefte olmaz. Birileri Belediye Başkansız İnegölspor olmaz diyor. Bana Belediye Başkanının dediği şu; ben İnegölspor’a 1 delikli lira vermem. İnegöl’de yaşıyorsak İnegölspor’a destek vermek durumundayız. Biz elimizden geleni yapacağız başarı için.” Dedi.
DÜNDE BURADAYDIK BU GÜNDE BURADAYIZ
Söz alan İnegölspor Başkan Adayı Coşkun Karduz ise “İnegölspor zor günlerden geçiyor. İki aydan bu yana kongre süreci yaşayan İnegölspor, değer kaybetmektedir. Aday olarak takımımızı sıkıntılı dönemden kurtarmak için çalışacağız. Dünde buradaydık bu günde buradayız.” Dedi.
ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPMAYA HAZIRIZ
Veda konuşması yapan İnegölspor Başkanı Cebrail Kemer’de, “Biz seçilirken bu durumun olacağını hayal bile etmezdik. Malatyalı olman benim sorunum değil babamın sorunudur. Ben yetişkin çağa geldim İnegöl’de yaşayama başladım. İnegöl’de yaşamaktan onur ve şeref duyuyorum. Nüfus cüzdanımda Malatya yazıyor ama ben İnegöllüyüm. İnegölspor çok badireler atlatmıştır. Adaylardan kim kazanırsa kazansın İnegölspor kazanacaktır. Hep birlikte İnegölspor’u bir yere getirmemiz lazım. Tartışmalardan uzak duralım. Elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. Başarılar dilerim. İnşallah hayırlı olur” dedi.
ÜÇÜNCÜ KEZ BAŞKAN OLDU
Yapılan seçim sonucunda kullanılan 62 oyun 47’sini alan1997 ile 2000 yıllarında iki dönem İnegölspor Başkanlığı yapan Münür Kaner İnegölspor’da üçüncü kez Başkanlık görevine getirilirken, Coşkun Karduz’un listesine 6 oy çıktı. Oyların 8’i boş çıkarken, 1 oy ise geçersiz sayıldı. Münür Kaner Başkanlığındaki yönetimde Osman Sevim, Kerim Kurumuş, Melih Sarıkaya, Murat Köroğlu, Hasan Yetim, Şaban Gümüş, Sabahattin Ablak, Nizamettin Mut ve Onur Çelik yer alırken, Denetleme kurulu Erdal Şenbay, Nezih Metinbaş ve Özhan Peker’den oluştu.

   
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Piknik dönüşü kaza: 6 yaralı

Haberi Oku