İNEGÖL HABERLERİ:
Okullar Bölgesinde Sıkı Denetim
banner141

 İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber okullar çevresinde yaptıkları uygulamalarla kuş uçurtmuyorlar. Özellikle liselerin yoğun olduğu okullar bölgesinde uygulamalar yapan ekipler, okullarla alakası olmayan şahısları da okul çevrelerine yakınlaştırmıyorlar.

2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte harekete geçen İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, okullar bölgesi ve ilçe merkezindeki okulların önlerinde güvenlik tedbirlerini artırdı. Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Önleyici Hizmetler, KOM, Asayiş, Çocuk ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, öğrencilerin yoğun olduğu okullar bölgesi ve diğer yerlerde bulunan okulların çevresinde denetimlere başladı.

Denetimler, servis araçları ile okul önlerinde gezen şahıslar ve araçlar üzerinde yoğunlaştırıldı.

SERVİS ARAÇLARI DENETLENİYOR

Servis araçlarını durduran ekipler, emniyet kemeri takmaları hususunda öğrencileri ve sürücüleri uyarıyor. Trafik ekipleri öğrenci servisi yapan servis araçlarını tek tek durdurarak, trafik ve tescil belgesi, zorunlu karayolu mali sigorta, her koltukta emniyet kemeri, öğrenci sayısı, öğrenci dışında yolcu olup olmadığı, araçlarda dur levhası, rehber personel, okul taşıtı ibaresi, araç kapılarının sürücü tarafından açılıp-kapatılması gibi konularda inceleme yapıyorlar. Öğrenci güvenliğini tehlikeye düşüren servis araçlarına cezai işlemler uygulanıyor.

OKULLA ALAKASI OLMAYANLARA GEÇİT YOK

Okulla alakası olmayan kişilere de ceza kesiliyor. Ekipler, okulla ilişiği olmadığı halde okul ve çevresinde sürekli bulunmak suretiyle idareci, öğretmen ve öğrencilerin güvenliği açısından tehlike arz eden kişi veya kişileri Kabahatler Kanununun 32´nci maddesinin 1´inci fıkrası gereğince idari para cezasına çarptırıyor.

MOBESE ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİK DOSTU

Geçtiğimiz yıl ilçe genelinde uygulamaya alınan MOBESE de emniyet ekiplerinin mesai arkadaşı oldu. Okullar bölgesinin Mobese kameraları ile izlendiği, bu sayede okul önlerinde meydana gelen olaylara daha hızlı müdahale edildiği bildirildi.

DENETİMLER OKULLAR KAPANANA KADAR DEVAM EDECEK

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan tedbirlerin 2016-2017 eğitim öğretim döneminin sonuna kadar süreceği öğrenildi.
   
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Genç polis trafik kazasında hayatını kaybetti

Haberi Oku