Sultanahmet Camini İnegöllü İşadamı restore ettirecek
İNEGÖL HABERLERİ:
Sultanahmet Camini İnegöllü İşadamı restore ettirecek

 İnegöllü İşadamı Mehmet Yıldız, İstanbul´daki Sultanahmet camini restore ettirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talebini kırmayan İnegöllü İşadamı Mehmet Yıldız, Sultanahmet caminin restorasyonunu üstlendi.

Starwood Orman Ürünleri Fabrikası Sahibi Hayırsever İşadamı Mehmet Yıldız, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı külliyesinde biraraya geldi. Ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye´de en büyük mesleki eğitim kampusu yapan hayırsevere teşekkür ederek, bir hayır talebinde daha bulundu. Erdoğan´ın talebini memnuniyetle kabul eden Mehmet Yıldız, Sultanahmet İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi´nde okurken dini vecibelerini yerine getirdiği Sultanahmet Caminin restorasyonunu üstlendi.

Starwood Orman Ürünleri Fabrikası Sahibi Hayırsever İşadamı Mehmet Yıldız, “Oğlum bu proje olurken hiç itirazsız kabul etti. Bundan sonra yine bir hayrımız olacak ama eğitime değil. Eğitime yeminliyim. Allah nasip etti bu açılışta Cumhurbaşkanımız Tayyip beye bir şey söyledim, gel görüşelim dedi ve gittik görüştük. Sultanahmet Camii´nin restorasyonunu üzerimize aldık. Bu konuda bana destek veren oğluma teşekkür ediyorum. Ben Sultanahmet İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi´nde okudum. En çok namazı orada kıldım. Hep aklımdaydı, bir şey yapmak istiyordum. Allah nasip etti, en kısa sürede Sultanahmet Camii´nin restorasyonunu tamamlayacağız. İnşallah orada da bu okulda olduğu gibi problemler yaşamayız” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yeni KHK Yayımlandı!

Haberi Oku