Yurt yolunda taciz var!
İNEGÖL HABERLERİ:
Yurt yolunda taciz var!
banner141

İnegöl’ de Uludağ Üniversitesi Yerleşkesi yanında  Kredi Yurtlar Kurumu tarafından inşa edilen Şirin Hatun Kız Öğrenci Yurdu, yurt binasının karanlık ve ıssız yolu kız öğrencilere korku dolu anlar yaşatıyor.Bu yol,  aydınlatma direklerinin ve lambalarının yeterli olmaması nedeniyle hem karanlık, hem de ıssız bir yol.
Türkiye'nin dört bir tarafından, ailelerinin yanından,üniversiteyi kazandıkları İnegöl’e geldiler. Şimdi evleri İnegöl’de Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yaptırılan Şirin Hatun Kız Öğrenci Yurdu.400 kız öğrenci kalıyor yurtta.
İkinci öğretim öğrencisi olan kız öğrencilerin yada her hangi bir ihtiyacını karşılamak için geç saatlerde dışarı çıkmak zorunda kalan kız öğrencilerin için yurt yolunda yürümek, hele hele karanlıkta yürümek kolay değil. Çünkü, yurdun kapısı bir ara sokakta ve sokak da pek hareketli değil. Yetkililerin bir an önce konuya çözüm bulması bekleniyor.

ÇÖZÜM BEKLİYORLAR
Yurt yolunda sözlü taciz olaylarının artarak devam ettiğini ifade eden öğrenciler" Yanımızdan geçen araba korna çalarak bizleri taciz ediyor.Bu durumlarla çoğunlukla ikinci öğretimde okuyan arkadaşlarımız karşı karşıya kalıyor.Biz artık yurt yolunda tedirgin olmak, korkmak istemiyoruz. Bir şeyler yapılması için illa bir arkadaşımızın başına bir şey gelmesini bekliyor olmazlar.Yurt yolunun biran önce  aydınlatılarak güvenli hale getirilmesini istiyoruz " dediler. 

   
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Genç polis trafik kazasında hayatını kaybetti

Haberi Oku