POLİTİKA:
banner188

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, yanlış yerden doğru adrese varılamayacağını ifade ederek, "Asker olarak, yıllarını bu mücadeleye vermiş biri olarak, ben milletimin aklına ve sağduyusuna inanmak istiyorum" dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Engin Alan, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde partisinin ilçe teşkilatının düzenlediği iftar yemeğine katıldı. İftar öncesi MHP ilçe teşkilat binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Alan, "Arkadaşlar yanlış yoldan doğru adrese varılmaz. Siz elinde silah tutan ve silahı size tehdit maksadıyla doğrultan insanla masaya oturursanız, istediğini alana kadar silah alnınıza dayalı durur. Bu masumane bir iş değil. Çorlu’nun, Tekirdağ’ın kaç şehidi var. Biz memleketi sokakta mı bulduk ki kime ne verelim. Ben yine şunu söylüyorum asker olarak yıllarını bu mücadeleye vermiş biri olarak, ben milletimin aklına ve sağduyusuna inanmak istiyorum, bu aziz milletimin bu olanı biteni göreceğine inanmak istiyorum. Belli bir zaman sonra geç olabilir, özellikle bizden sonra kuşağa, evlatlarımıza, torunlarımıza nasıl bir ülke bırakacağımızın herkes hesabını yapması gerekir. Bugün de geçti yarın Allah kerim anlayışıyla biz bir yere varamayız. Çünkü günümüzde 24 saatte dünyada çok şey değişiyor" dedi.
Devletin otoritesinin sadece silahlı kuvvetlerle sınırlı olmadığının altını çizen Alan, "O bölgede mülki idarenin yapacağı işler var, emniyetinin yapacağı var, silahlı kuvvetlerin yapacağı var ve hepsinden ötesi devletin çerçevesini çizdiği bir temel politika var. Siz askere kışlada otur, polise karakoldan çıkma derseniz ne olur. Lice, Diyarbakır, Bingöl karayolunu ben 88’de, 99’da general ve komutan forsu açık geçiyordum. Oralardan mı geldik biz bu günlere? Ama siz derseniz çatışma, tepişme derseniz valilik orada oturur, asker kışlada oturur, polis de karakolda oturur eşkıya da ortada cirit atar" ifadelerini kaydetti.
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alan, partililerle birlikte yürüyerek iftar etkinliğinin yapılacağı salona geçti.
(İHA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kaynak, Fransız kilisesinde incelemelerde bulundu
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Bursa’da mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan Fransız...

Haberi Oku