UEDAŞ’dan kök hücre kampanyası
SAĞLIK:
UEDAŞ'dan kök hücre kampanyası
banner141

UEDAŞ, Bursalı lösemi hastası Ela başta olmak üzere diğer tüm hastalar için gönüllü donör olmayı kabul eden çalışanları arasında kampanya başlattı.

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) kök hücre bağışı konusunda Kızılay iş birliği ile kampanya başlattı. Gönüllü donör olmayı kabul eden UEDAŞ çalışanları Bursalı lösemi hastası Ela başta olmak üzere diğer tüm hastalar için kök hücre (ilik) numunesi verdi. Kampanyayı sosyal medyada #elayadonörol hastagıyle duyuran UEDAŞ, kök hücre konusunda bilinçlendirme sağlamayı amaçlıyor. UEDAŞ’ın Merinos’ta bulunan genel müdürlük binasında Kemal Akın toplantı salonunda gönüllü donör olmayı kabul eden 70 çalışandan kan örneği alındı. Alınan kan örnekleri üzerinde gerekli testler tamamlanarak, sonuçları uygun çıkan bağışçıların verdiği kan örneği ile ilik bekleyen başta Bursalı Ela olmak üzere diğer hastalara el uzatılmış olacak.

UEDAŞ, sosyal sorumluluk projelerinden biri olan kan bağışı kampanyasını Kızılay iş birliğiyle belli periyotlarla düzenliyor. Şirket merkezinin olduğu Bursa ve UEDAŞ’ın diğer hizmet illeri olan Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da periyodik olarak kan bağışında bulunuluyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Diz ağrılarınızı hafife almayın
WM Medicalpark Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Yaşar Akdoğan, ağrısız bir yaşam için...

Haberi Oku