MHP Genel Sekreteri Büyükataman Bursa'da konuştu

10 Şubat 2024 Cumartesi 17:11 2024-02-10 17:26:37
MHP Genel Sekreteri Büyükataman Bursa'da konuştu

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "31 Mart 2024, Cumhur İttifakı’nın başarılı ve kararlı yönetiminin belediyelerle de perçinlenmesi; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm yönleriyle kökleşmesi için tarihi bir dönüm noktası, muazzam bir fırsattır. " dedi.

Büyükataman, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında bir konuşma yaptı.

''Milliyetçi Hareket Partisi 9 Şubat 1969’da kurulmuş ve tam 55 yıldır Türk milliyetçilerinin siyasi arenadaki tek temsilcisi olarak ilkelerinden taviz vermeden, eğilmeden, özünden kopmadan mücadelesini bu günlere kadar sürdürmüştür. Üç Hilal, hayatını Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne adayan yiğit dava adamlarının, ülkü erkelerinin kutlu sancağı olmuştur. Ülkemizin büyük badireler atlattığı, demokrasi ve milli birliğimizin tehdit altında olduğu günlerde Milliyetçi Hareket Partisi, dava şuuru ve büyük fedakârlıklarla kutlu bir mücadele ortaya koymuş ve milli duruşundan nokta kadar taviz vermemiştir''

Milliyetçi Hareket Partisi, 55 yıldır olduğu gibi bundan sonra da sarsılmayan bir inanç, kutlu bir irade “İlk Günkü Azim Ve Kararlılık, Bitmeyen Gurur Ve Onurla. Ezelden, Ebede”  kadar siyaset sahnesindeki mücadelesini sürdürmeye devam edecektir. 9 Şubat 2024 itibarıyla 55. yıldönümünü kutladığımız Partimizin nice 55 yıllarda da Türkiye’nin güvencesi olacağına olan inancımızla bir kere daha haykırıyoruz: “Üç Hilâl inmez, Türkiye düşmez.”

Türkiye, 14 ve 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana yapmış; Türk ve Türkiye yüzyılı hedeflerine ulaşmak için önemli bir eşiği geçmiştir. Aziz milletimiz, Türkiye üzerinde hesap yapan ne kadar Zillet aparatı varsa hepsini sandığa gömmüştür. Seçimlerin hemen ardından, Zillet artıklarının birbirleri hakkındaki itirafları, Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl bir yönetim krizi içerisine sokacaklarının ve yönetilemez bir ülke haline getireceklerinin ispatı olmuştur. Şükürler olsun ki büyük Türk milleti bu kirli ittifaka geçit vermemiş, seçimini “Büyük ve Güçlü Türkiye”den yana yapmıştır. Aziz milletimiz, koltuk kavgalarına kapılan ve milli menfaatlerimizden siyasi ikbal uğruna vazgeçen Zillet’i elinin tersiyle iterek Cumhur İttifakı’nda karar kılmıştır. Milletimizin mesajı, gayet açık ve nettir. Türk milleti bekamızı hedef alanlara, menfaatperestlere, yabancı başkentlerden “aferin” bekleyenlere, Türkiye’yi kuşatma altına almak isteyenlere, Kandil’den oy dilenenlere geçit vermemiştir. Türk milletinin aklını ve ferasetini hafife alanlar kaybetmiştir. Milli irade, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır.  Cumhur İttifakı kazanmış yani Türkiye ve Türk milleti kazanmıştır.

banner380

Türkiye’nin önünde şimdi yeni bir eşik vardır. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri, bu anlamda sadece bir yerel seçim olarak görülmemelidir. 31 Mart 2024, Cumhur İttifakı’nın başarılı ve kararlı yönetiminin belediyelerle de perçinlenmesi; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm yönleriyle kökleşmesi için tarihi bir dönüm noktası, muazzam bir fırsattır. Fakat bugün yine karşımızda aynı Zillet vardır. Türkiye, 2019’dan bu yana muhalefetin yönetiminde bulunan belediyeler, özellikle de büyükşehir belediyeleri marifetiyle kuşatılmak istenmektedir. Zillet belediyeciliği, Türkiye’nin bekasını hedef alanların, beşinci kol faaliyeti yürütenlerin, bölücülerin ve milli varlığımıza göz dikenlerin ileri karakolu gibi faaliyet göstermektedir. Zillet belediyeciliği Türkiye’yi kuşatma altına almak, Türk milletini ayrıştırmak ve parçalamak isteyen bozguncu zihniyetin taleplerini seslendiren bir merkez üssü durumuna gelmiştir. İşte bu sebeple 31 Mart 2024, bir yerel seçim olmanın çok ötesinde olup Türkiye’nin bekası uğrunda gösterilecek kutlu bir duruşun tarihidir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, büyük Türk milletinin sarsılmaz bir irade ile bu duruşu göstereceğinden hiçbir şüphemiz yoktur.

CHP’li belediyelerin kısa süre içerisinde, özellikle büyükşehirlerde yaşattığı yıkım açık bir şekilde görünmektedir. Yerel yönetimlere çöreklenen bu Zillet’in istilası mutlak surette son bulmalıdır. Şehirlerimiz hizmetle buluşmalı, Cumhur İttifakı’nın ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Üretken Belediyecilik” anlayışına kavuşmalıdır. Artık kaybedecek ve boşa harcayacak vaktimiz yoktur. Cumhur İttifakı olarak sarsılmaz bir birlik içerisinde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinin “Türk ve Türkiye Yüzyılı” hedeflerimize ulaşmak için kritik bir önemde olduğunun idrakiyle hazırlanıyoruz. “Güçlü Yasama, Kararlı Yürütme Uyumlu Belediye” hedefimiz için “Canla Başla” çalışıyor, “Yerelde İktidar, Ülkede İstikrar” diyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi “Bizim İttifakımız milletin ittifakıdır, bekanın ittifakıdır, milli ülkülerin ittifakıdır. Kızılelma’nın, kutlu yarınların ittifakıdır.” Cumhur İttifakı’nın tek düşüncesi Türk milleti, tek sevdası Türkiye Cumhuriyeti’dir. İşte bu inançla ve kararlılıkla Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart’a, “Ayırmadan, Ayrışmadan, Türkiye İçin Canla Başla” hazırlanmaktadır. Bu süreçte Bursa’mızda da Cumhur İttifakı’nın zaferi için Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları tam kadro sahada olacaktır. Bursa’nın 17 ilçesinde ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde birlikte kazanmak için büyük bir uyumla ve azimle “Bursa Bizim, Türkiye Hepimizin” şiarıyla çalışacak ve “Birliğin Gücüyle Herkes İçin Herkese Göre Belediye” diyerek başaracağız. Cumhur İttifakı olarak başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Adayımız Alinur Aktaş olmak üzere 17 ilçedeki adaylarımızın tamamına güveniyoruz. Birlikte kazanmak, Bursa’ya ve Türkiye’ye kazandırmak için yola çıkan Cumhur İttifakı’nın 18 adayına da inanıyor ve net bir şekilde destekliyoruz. Bu süreçte tüm adaylarımızla ve parti teşkilatlarımızla birlikte, ayrışmaya geçit vermeden, omuz omuza, birlik ve uyum içerisinde yorulmadan çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yüce Allah’ın izni, teşkilatlarımızın gayreti ve aziz milletimizin takdiri ile 31 Mart akşamı Bursa’nın her köşesi Cumhur İttifakı’nın zaferi ile bahtiyar olacaktır. Cumhur İttifakı Bursa’da 18’de 18 yapacak; Bursa kazanacak, Cumhur İttifakı kazanacak ve hep birlikte Türkiye kazanacak.

Son Güncelleme: 10.02.2024 17:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
<