banner313

'Büyük bir sorumluluk aldık'

'Büyük bir sorumluluk aldık'

04 Mayıs 2019 Cumartesi 19:44
'Büyük bir sorumluluk aldık'

Belediye Başkanı Alper Taban, 31 Mart seçimleri sonrası yoğun tebrik ziyareti talebinin ardından, bugün toplu bir tebrik kabul töreni düzenledi. Burada vatandaşlar, STK temsilcileri, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelen Taban, ortak akıl vurgusu yaparak; “Bu şehrin ortak aklını çalıştırabilir, öneri ve fikirleri alıp bunları hayata geçirebilirsek inanıyorum ki İnegöl fark oluşturacak bir şehir olacaktır” dedi.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinin ardından yoğun şekilde tebrik ziyareti talebiyle karşılaşan Belediye Başkanı Alper Taban, Nisan ayında 2 gün süren toplu tebrik kabulleri gerçekleştirmişti. Ancak ziyaret taleplerinin devam etmesi nedeniyle, bugün Beşinci Mevsim Kültür Merkezinin fuaye alanında ikinci bir toplu kabul töreni yapıldı. 15.00’da başlayan toplu tebrik kabulüne randevu talebinde bulunanlarla birlikte, yapılan duyurularla tüm ilçe halkı davet edildi.

Alana gelerek herkesle tek tek görüşen Belediye Başkanı Alper Taban, burada konuklara hitaben bir konuşma da yaptı. Taban, teşekkürle başladığı konuşmasında ortak akıl vurgu da yaparak şu ifadelere yer verdi: “Çok kıymetli ilçe halkımızı, sivil toplum kuruluşlarımızın başkan ve yöneticilerini, çok değerli kurum yöneticilerimizi, değerli çalışma arkadaşlarımı, hanımefendileri, basın mensuplarını en kalbi duygularımla selamlıyorum. Öncelikle bizleri kırmayarak burada olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“ÇOK BÜYÜK BİR SORUMLULUK ALDIĞIMIZIN FARKINDAYIM”
“31 Mart tarihinde ülkemizde ve şehrimizde bir seçim gerçekleşti. Bu seçimin neticesinde de her şehirde olduğu gibi bizim şehrimizde de bir Belediye Başkanı, meclis üyelerini ve muhtarlarımızı seçmiş olduk. Öncelikle bir kez daha bizlere güvenen, inanan, destek veren tüm ilçe halkımıza teşekkür ediyorum. Çok büyük bir sorumluluk, çok büyük bir emanet aldığımızın farkındayım. Dolayısıyla bugün ve dün olduğu gibi bundan sonrasında da yapacağımız tüm çalışmaları bu bilinçle yapmaya devam edeceğiz. Bizler kendimiz olmaya, samimi olmaya, her şeyden önce insan olmaya özen göstererek, ilçe halkımızın taleplerini dinleyerek, bunları bir plan dahiline alarak inşallah verdiğimiz tüm sözleri bir bir hayata geçirmek istiyoruz. Tabi ilçe halkımız muhakkak suretle tüm adayları, siyasi partilerin projelerini dinledi ve değerlendirdi. Böyle bir sonuç tecelli etti. Bizler çıkan sonuçtan ziyadesiyle mutluyuz. Çünkü Türkiye ortalamasının üzerinde bir destekle göreve gelmiş olduk. Bunun önemini, verilen değerin ne miktarda olduğunu gayet iyi görebiliyorum. Hatta şunu söylüyorum; gerçekten öyle bir sorumluluk yüklenmiş oldu ki bunun bir kere her türlü farkında olmamız lazım. Bizler de bugüne kadar bu bilinçle bugüne geldik. Yine aynı şekilde devam edeceğiz.”

“TOPLUM ÖNÜNDE ÖRNEK KİŞİLER OLMAK ZORUNDAYIZ”
“Bugüne kadar gelmemizde bizlere destek ve katkı veren teşkilatlarımız var. Ben onlara da çok teşekkür ediyorum. Seçimin hoşgörü ve huzur ortamı içerisinde geçmesini sağlayan diğer adaylarımıza da teşekkür ediyorum. Çünkü bizler toplumun önünde örnek kişilikler olmak zorundayız. Biz de tüm adaylarla aynı olgunluk içerisinde hareket etmeye çalıştık.”

“TÜM EKİBİME GÜVENİYORUM”
“Yeni dönemde görevlendirmeler yaptık. Sizler de mutlaka bunları takip ediyorsunuz. Bunları yaparken bazen Sayın Başkanım çok ciddi değişiklikler yaptınız diyenleriniz de oldu. Hiçbir arkadaşımızı yermeden, kötülemeden, karalamadan ve kesinlikle bir hesap görme güdüsüyle değil; aksine daha verimli nasıl çalışırız düşüncesiyle, arkadaşlarımızın da ehliyet ve liyakatleri doğrultusunda görevlendirmeler yapmaya çalışarak onlardan istifade etmeye çalışacağız. Ben tüm ekibime güveniyorum. Görevler nasıl ki bana emanet olarak verilmişse, beraber çalışacağımız tüm arkadaşlara da bir emanet olarak sunulmakta. Yeni arkadaşlarımızla beraber ben bu yeni heyecanı yansıttığımızı düşünüyorum.”

“HERKESİ BU ŞEHİR İÇİN DÜŞÜNMEYE DAVET EDİYORUM”
“Lütfen her zaman düşünen ve sorgulayan olun. Evet, hazır yaptığımız, yürüttüğümüz işler var ama en doğrusunu mu yapıyoruz? Yaptığımız işlerin fayda-maliyet analizlerini yapalım, önceliklerini değerlendirelim ve bu şehirde ne kadar çok bu şehri önemseyen insan sayısını arttırabilirsek, ben inanıyorum ki İnegöl tüm şehirlerden farklı bir şehir pozisyonuna gelecektir. Bu, içerisinde yaşayan insan kaynağı ile direkt olarak ilgili bir konudur. Herkesi bu şehir için düşünmeye davet ettik. Buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum; lütfen şehrin yönetiminde bize destek olun. Çünkü bir Belediye Başkanı her konuda uzman değildir. Burada bulunan herkesin kendine göre bir uzmanlığı var. Dolayısıyla bu şehrin ortak aklını çalıştırabilir, öneri ve fikirleri alıp bunları hayata geçirebilirsek inanıyorum ki İnegöl fark oluşturacak bir şehir olacaktır.”

ÇALIŞMA ZAMANI
“Bugünü niçin böyle organize ettiğimizi de ifade etmek istiyorum. Çok sayıda tebrik etmek, hayırlı olsun dileklerini iletmek için gelmek isteyen vatandaşlarımız, STK’larımız oldu. 2 gün boyunca belediyenin önündeki alanda kucaklaşmaya çalıştık ama açıkçası koca bir şehir var, birçok STK’mız, spor kulüplerimiz, vakıflarımız var. Bunların hepsi gelmek istiyor. Ben de vakti biraz daha tasarruflu kullanmak istiyorum. Çünkü 5 yıl dediğimiz süre inanıyorum ki göz açıp kapatıncaya kadar geçecek. Verdiğimiz sözleri, vaatleri yerine getirmek adına daha çok çalışmaya zaman ayırmamız gerekiyor. Tabi tebrikleşmenin dışında özel konularla ilgili mutlaka zaman ayırıp vatandaşlarımızla görüşmeye devam edeceğim. Tekrar burada olduğunuz için teşekkür ediyorum.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.