İnegöl'de AK parti Coşkusu

26 Mart 2024 Salı 00:35
İnegöl'de AK parti Coşkusu

AK Parti Bursa ve İnegöl Belediye Başkan adayları Orhaniye mahallesi sakinleri tarafından coşku ile karşılandılar.
Orhaniye mahallesi girişinde düzenlenen mitinge AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekilleri Ayhan Salman ve Mustafa Varank, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davur Gürkan, İnegöl Belediye Başkan Adayı Alper Taban, İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, MHP ilçe Başkanı Uğur Bayram ile partililer katıldı.
Binlerce vatandaşın bulunduğu mitingde konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, "Hepinizden Allah Razı Olsun. Ne zaman Orhaniye Mahallesine gelsek bizleri çok güzel karşıladınız. Şu an önümüzde çok önemli bir seçim var. Ben 5 yıldır aktif olarak görev yapan bir kardeşinizim. Bursa ‘da Alinur Aktaş Başkanımız. Allah nasip etti. Önümüzde 5 yıl daha devam etmek istiyoruz. Hani derler ya Tarlada İzi Olmayanın Harmanda İzi olmaz diye. Çok şükür tarlada izimiz var. Bu Aziz Milletin başını öne eğdirecek hiçbir iş yapmadık. Tek derdimiz bu millete hizmet etmek. Güzel projeler hayata geçirdik. Önce Cenab-ı Allah’ın izni olursa sizlerin destekleriyle yolumuza devam etmek istiyoruz. Ben hepinize şükranlarımı sunuyorum. Çok teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun." dedi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, " İnegöl yanıyor bu akşam. Kıskananlar çatlasın. Adamın bir tanesi çok sık geliyor. CHP’nin adayı. Hatta bunlar ne yaptılar biliyor musunuz? Hesap kitap bile yaptılar. Buradan korkuyorlar. 31 Mart akşamı görecekler. Saygıdeğer kardeşlerim Hayırlı Ramazanlar. Bu akşam 15. İftarı bitirdik. Onun öncesinde bir bayram daha var biliyorsunuz. 31 Mart’taki bayrama hazırlanıyoruz. İnegöl’e gelince bir başka oluyorum. Doğduğum, büyüdüğüm, rahmetli anamı babamı sakladığım, hayatımın 47 senesini burada geçirdim. Geçmişteki hatıralar aklıma geliyor. Hakkınızı helal edin. Sizlerle beraber olmaya çalıştık. Bu emaneti bana 3 kez İnegöl’de 1 kez Büyükşehir’de verdiniz. Bu bir emanettir. Bu emaneti taşımanın sorumluluğu içerisindeyiz. Zor seneler geçirdik. Pandemilerin, depremlerin, yangınları olduğu. İnşallah 4 4,5 yıl seçim yok. 31 Mart akşamı güçlü bir şekilde yolumuza devam edersek, 1 Nisan sabahı otoban gibi bir yolda ilerleyeceğiz. Hiçbir kardeşimizin şüphesi olmasın. Bu CHP’nin varya Atatürk’ün kurduğu CHP değil. Bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösteriyor, bunlar göstermiyor. Hanlar Bölgesi’ni gördünüz mü? Bu projeye bile hayır dediler. Bunda ne var dedik. Güzellikler ortaya çıkıyor. Esnaf heyecanlı. Bir heyecanı olmayan onlar. İş başına gelmemesi lazım. Kalbi kırık olan arkadaşlarımız olabilir. Hakkınızı helal edin. Biz Bursa’yla yatıp kalkıyoruz. Seçimden sonra 1 yıl içerisinde projelerimizi tamamlayacağız. Yenilerini yapmamız lazım. Güzel millet bahçeleri, parklar yapacağız. Ana kucaklarının yenilerini açacağız. Biz Bursa’nın hizmetçisiyiz, başkanı değiliz. Onur duyuyoruz. Bu CHP’nin adayı 20 yıl Nilüfer’de başkanlık yaptı. Ben Uludağ Üniversitesi mezunuyum. Ayağımıza poşet bağlayıp Görükle’de yürüdüğümüzü biliriz. Emirsultan’da kalıyordum. 3 otobüsle gidiyorduk. 89’a kadar belediye yoktu. Köyler vardı. Nilüfer siteler şeklinde büyüdü. Kıymetli Kardeşlerim ana caddelerde gördüğünüz hepsini biz yaptık. Bunların işi gücü tabela dikmek. Biz Bursa’da olmaktan çok mutluyuz. Bursa’nın her tarafı bizi güldürüyor. Velhasıl biz kocaman bir aileyiz. Biz her yerde mutluyuz. Algıyla yapmadıklarını yaparak, anaokulları açacağız diyor. 20 sene başkanlık yaptın. Kaç tane açtın? 0. Biz 33 tane açtık. 100’e tamamlayacağız. 16 tane Gençlik Merkezi açtık. Burs vereceğiz diyorlar. 20 yıl boyunca kaç tane garibin işini gördün? Cebinden para verip vakıf mı yaptın? Kaç tane garibin işini gördün? 10 000 çocuğa burs veriyoruz, Eylül 2024’te 16 000 olacak inşallah. CHP’nin adayı eve dönecek. Beş sene daha dinlenecek. Ben şu kardeşinize farklı siyasi görüşlerden insanımız olsa bile mobilyacısından, bakkalcısına, Alinur Aktaş’a telefon açtım da bana yardımcı olmadı diyecek bir kişi olmadı. İnşallah yeni dönemde aynı heyecanla aynı heyecanla devam edeceğimizden şüpheniz olmasın.  Hazır mıyız? Hepinize Hayırlı Geceler" dedi.

banner380

AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, "Çok Değerli Hemşerilerim, Nasılsınız? İyi misiniz? Bu meydan her daim bize sahip çıktı. Siz bizi bağrınıza bastınız. Allah Razı Olsun sizden. Bizim evladımız, Alinur Başkanımız bizim gururumuz. Tabiki ona destek vereceğiz. Hepimiz bu meydandayız. Allah’ın izniyle İnegöl çok önemli bir ilçe. Her daim bize sahip çıktı. Alinur Başkanımız için destek istedik. Yine verecek misiniz? Alper Başkanımıza verecek misiniz? Allah sizlerden razı olsun. Allah’a emanet olun." dedi.
AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da, "Cümleten Hayırlı Akşamlar. Bu coşkunuz için teşekkür ediyoruz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. 22 yıldan beri biz iktidar partisi olarak biz hizmet ettik. Hizmet ve eserlerimizle vatandaşımızın gönlünü kazanmaya çalıştık. Allah’a çok şükür Alinur Aktaş başkanımız ve Alper Başkanımız çok iyi işler yaptılar. Çok teşekkür ediyorum. Dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var. Cumhur İttifakı olarak dediğimizde sadece aklımıza Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi gelecek. Bizim bundan başka ittifakımız yoktur. Aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar. Amacımız başkanlarımıza sahip çıkmak. Hepinize saygılar sunuyorum." ifadelerini kullandı.
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank ise, "Çok Kıymetli İnegöllü, Orhaniye mahalleli hemşerilerim az önce yağan yağmura, soğuk havaya, şu meydanda arkadaşlarınızla buluştuğunuz için her birinize teşekkür ediyorum. Kıymetli hemşerilerim bundan 3 hafta kadar önce CHP’nin en beceriksiz genel başkanı Özgür Özel Bursa’ya geldi ve kendi adayıyla bir toplantı yaptı. Bu kadar kalabalık toplayamadı. Siz buraya geldiğinde genel başkandan ne beklersiniz? Çıktı dedi ki biz bir tane mega proje yapacağız. Bursa’yla ilgili hiçbir fikrimiz yok, yatırımımız yok. Bizim bir tane mega projemiz var. O neymiş biliyor musunuz? CHP’nin mega projesi Alinur Aktaş’ı değiştirmekmiş. CHP’nin genel başkanı istedi diye İnegöl vazgeçer mi? Bu CHP’liler niye değiştirmek istiyor biliyor musunuz? Teravihi Alinur Aktaş başkanımız kıldırdı. BU CHP’liler caddeye, sokağa isim verirken niye değerlerimizle kavgalı? Başörtüsüne düşman kişilerden isim veriyorlar? Bunu sorduğu için Özgür Özel öyle diyor. Avucunu yalarsın avucunu. Şu İnegöl’ün etrafına gelip fitne çıkarmaya çalışanlara bizim kardeşimiz müsaade etmez. Onlar sizin gibi düşünen, sizin gibi inanan, sizin aranızdan çıkmış belediye başkanlarına karşılar. Biz gevşeklik göstermeyeceğiz. Kızdığımız hususlar olabilir. Onları biz düzeltiriz. Bizimle beraber yol yürüyenler bugünlerde farklı siyasi yollara düşüyorlar. Koltuk altından gidince ben oynamıyorum diyorlar. Başka yollara sapıyorlar. Biz pazara kadar değil mezara kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasındayız. Bizimle bir önceki seçimde beraber hareket edip farklı yollara sapanların tek derdi kaybettirmek. Kazanma gibi bir şansları yok. Onlar kazanmak için yola çıkmadılar. Siyaset kazanmak için yapılır. Milletine kazandıracaksın. Biz bu Cumhur İttifakı’na nasıl kaybettiririz? Sakın onlara müsaade etmeyin. Senin o X partisine verdiğin oy CHP’ye destek demek. Bundan sonra sizlerin desteğiyle yolumuza devam edeceğiz. Yeter ki siz bizim arkamızda durun. Sizlerin desteğinizi arkamızda hissetmek istiyoruz. Buna var mıyız? Evladımıza sahip çıkacak mıyız? İnegöl’ün evladı Alinur Aktaş’la yola çıkacak mıyız? Söz  mü? Allah sizden razı olsun." dedi.
AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala ise, "Gecenin bu saatinde memleket için, millet için buradasınız buradasınız. Bizim başardığımız her şeyin altında hanımefendilerin imzası var şükranlarımı sunuyorum sizlere. Değerli Kardeşlerim aziz bir geceyiz. Ramazanınızı tebrik ediyorum. Biz kurulduğun günden beri içerisinde görev yapanlar, görev üstlenenler, destek verenler Başta Cumhurbaşkanımız ve kadrosu o kadar işler başardık ki.. Geriye baktığımızda başörtüsü yasağının kaldırılmasından Ayasofya’nın açılmasına kadar. Alacağımız o kadar çok mesafe var ki.. Aziz Ramazan gecesinde bunu anlatmaya kalksak vakit yetmez. Onlar 5 saat konuşsalar 5 tane iş yapmamışlar ki konuşsunlar. Marmaray’ı, köprüleri mi? Biz önümüze bakınca o mesafeyi nasıl alacağız? Varmak istediğimiz hedef ne? Kardeşlerim bizim yapmak istediğimiz şey güçlü, kalkınmış ve dünyanın 10 ülkesi arasına giren bir Türkiye istiyoruz. Hedefimiz bu. 2. Yüzyılını biz Türkiye Yüzyılı olarak tanımladık. Kafkaslar, Balkanlar, Orta Doğu bunu bekliyor. İlk 10 ülke içerisine gireceğiz. Bursa’da da İnegöl’de de devam edeceğiz. Siz bize güç verin, biz içeride çok daha fazla yatırım, üretim yapmanızı imkanlarınızı sağlayacağız." dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
<