Mobilyanın Yıldızlarına Ödül

banner177

Mobilyanın Yıldızlarına Ödül

17 Mayıs 2018 Perşembe 21:47
Mobilyanın Yıldızlarına Ödül

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneğinin (İMOS) geleneksel 4. İnegöl Mobilyası Yıldızları düzenlenen iftarda ödüllerine kavuştu.

Düzenlenen iftar ve ödül törenine Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alper Taban, İTSO Başkanı Yavuz Ugurdağ,Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, Emniyet Müdürü İlhami Araslı, oda ve dernek başkanları ile mobilyacılar katıldı.

İMOS Başkanı Okan Güler, “En çok ihracat yapan, en fazla tasarım tescili alan firmalarımızı ödüllendiriyoruz. İhracatımız son 10 yılda katlanarak arttı. Ağırlıklı olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde ihracat yapıyoruz. Bu ülkelerde yoğun rekabet yaşanıyor. Bu yüzden yeni pazarlara ihtiyacımız var. Derneğimiz bu kapsamda birçok çalışma yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugüne kadar İsveç’ten Güney Afrika’ya, Güney Kore’den Rusya’ya birçok pazarı birlikte ziyaret etti. İkili iş görüşmeleri gerçekleştirip fuarlara katıldık. 2018’de İngiltere, Güney Afrika ve Fransa’da iş görüşmeleri, Güney Kore ve Hindistan’da fuar katılımları planlamaktayız. Geçen yıl Hindistan ve Güney Kore ile yapılan çalışmalar sonuç vermeye başladı. Bu 2 yeni pazarda ihracatımız artmaya devam ediyor. Geçen yıl Hindistan Fuarına 38 firma ile katılım sağladık. Başarılı bir organizasyonla ülkemize döndük. Bu yıl 22-24 Kasım’da Hindistan Fuarının 2’ncisini gerçekleştireceğiz. Hindistan çok büyük bir pazar, ürünlerimiz ilgi görüyor. Bu fuara yüksek katılım göstermenizi istiyoruz. Ne kadar kalabalık olursak fuarın başarısı da o kadar artacaktır. İnegöl Dünya İle Buluşuyor-Avrupa ile 4 kıta temsilcilerine İnegöl’ü tanıtacağız. İnegöl sektöre yön veren yatırım, tasarım ve faaliyetleriyle örnek alınan sektörün lokomotifidir. Bu başarı tüm İnegöl’ündür, İnegöllü mobilyacılarındır. Uzun yıllardır başarıyla devam eden MODEF Fuarları sektörümüze ve şehrimize değer katıyor. İnegöl fuarları örnek alınarak birçok şehirde eş zamanlı mobilya fuarları düzenleme çabaları da devam ediyor. Fuarımızın kıymetini, değerini bilmeliyiz. Yeni yapılacak fuar alanı ile Türkiye’nin mobilya fuarını İnegöl’de yapmalıyız. İnegöllü mobilyacıların yer talepleri karşılandıktan sonra sektör ve ülke imajına değer katan diğer şehirlerdeki firmaların katıldığı bir fuar İnegöl’ü uçurur. Yaklaşık 120 bin ziyaretçi ile şehrin çok şey kazanacağını düşünüyorum.” 

TEMATİK LİSEYE SAHİP ÇIKALIM
“Yetişmiş eleman sorunumuz devam ediyor. Derneğimiz Halk Eğitim Merkezi, Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okuluna destek olmaya çalışıyor. Bu yıl yeni bir liseye kavuştuk. Hacı Sevim Yıldız Eğitim Kampüsünde Tematik Mobilya Lisesi eğitime başladı. Bu liseden mobilyacılar mezun olacak. Dernek olarak okulumuzu çok önemsiyor ve elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Okulumuza destek olun ve ziyaret edin. Okul Müdürümüz Şenol Bey ile tanışın. Okulun ihtiyaçları var, bu noktada yardımlarınızı bekliyoruz” dedi.

İNEGÖL’E VE TÜRKİYE’YE DEĞER KATAN BİR DERNEK
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İMOS Derneğimizin 4’üncüsünü düzenlediği Mobilyanın Yıldızları programında bir aradayız. İMOS, kurulduğu günden itibaren başta İnegöl mobilya sektörü olmak üzere İnegöl’ün sosyal hayatına da ciddi katkı sağlayan projeler ortaya koyuyor. 1 ay önce başkanlığını devrettiğim derneğimizde başta Okan Bey ve yönetim kuruluna bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Birçok projeyi ortak hayata geçirdik, ciddi çalışmaları ortaya koyduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İMOS Derneği son yıllarda ciddi değerli programlar ortaya koyarak İnegöl mobilya sektörünü hem Türkiye mobilya sektöründe öncü konuma getirmiş hem de İnegöl’ü dünya sektörüyle buluşturmuştur. Bu akşamki programda ödül alacak firmaları da tebrik ediyorum. Çalışmaları İnegöl mobilyasına ciddi katkı sağlıyor. Ben görevi Okan başkanıma bıraktım ama genel kurul beklemeden bırakmak durumunda kaldım. 3 sene sizlere hizmet ettik, ciddi manada haz duyarak görev yaptığım 3 seneydi. İnegöl mobilyasına ve İMOS’a hizmet etmek bizim için bir onurdu. Haklarınızı helal edin” şeklinde konuştu. 

BİZ DUYGUSU İLE ÇALIŞMALIYIZ
Belediye Başkanı Alper Taban, “Ben de çok evveliyatı olmayan bir görev yapıyorum. İnegöl Belediye Başkanlığında 6 aylık bir süreci tamamladım. Sorumluluğu aldığınızda durum biraz daha farklı oluyor. Analizler yapıp tespitler ortaya koyuyorsunuz, doğru adımlar atmanız gerekiyor. Bu anlamda STK’ların fikirlerine önem vermeye çalışıyoruz. Belirli buluşmalarla bir araya gelip fikirlerini alıyoruz. Bir şehri yönetmek çok derinlikleri olan bir mevzudur. Bu noktada 6 aylık süreçte ve onun öncesindeki süreçte de İnegöl’de hep birlik ve beraberliği gördüm. Bugün İMOS özelinde bir araya geldik, mobilyada alınan başarılar ve ödüllendirmeleri gerçekleşecek ancak bunların hepsi bir ve beraber çalışmanın ürünleridir. Senlik-benlik içerisine düşmeden, biz duygusuyla birlikte hareket ederek ortak paydamızın İnegöl olduğunu gözden kaçırmayarak hepimiz İnegöl’e yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu güzelliğin devam etmesi durumunda ve üzerine ilavelerin yapılmasıyla İnegöl çok daha güzel yerlerde olacaktır. Ödül alan işletmelerimizi kutluyorum. Marifet iltifata tabidir. Diğer firmaların bu duruma gelebilmeleri adına da örnek teşkil etmek lazım. O firmaların farkında olduğumuzu bildirmek istiyorum. Bizler de yerel yönetimler olarak her fırsatta işletmelerimizin ihtiyaçlarını gidermek, önden gidip onlara yol açmak, gerekli standartlarda üretimlerini yapabilmeleri adına üzerimize düşenleri yapmaya çalışıyoruz. Eksiklerimiz var ama gelecekte daha kalkınmış bir İnegöl’ü oluşturabilmek için el birliği ile gayret edeceğiz” diye konuştu.

BAŞLADIĞI İŞİ SÜRDÜREBİLEN BİR ŞEHİR
Son olarak konuşan Kaymakam Ali Akça ise, “Okan Bey konuşmasında artık İnegöl’ün ve İnegöllü mobilyacıların dünya üzerinde yaptıkları pazarlamayla alakalı sınır tanımaz özelliğin bir yetenek olduğunu tespit etti. Büyük düşünüyorlar, büyük hayalleri var ve hayallerini uygulamaya geçiriyorlar. İnegöl’ün mobilya anlamında kazandığı ivmenin daha da ileri taşınabilmesi için eğitim alanında da yaptığımız bir takım uygulamalar var. Olayın tarafları olarak bu uygulamalara destek vermek gerektiğini de ifade etti. Bu çok önemli… Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsünde özellikle mobilyanın bundan sonraki dönemde nitelikli iş gücünün sağlanması için okullar açtık. Bu okulların hayat bulması bu okullardan yetişecek öğrencilerin sizlerden sonra sizlerin yerini almaları, İnegöl mobilyasına ve mobilyacılarına sadece Türkiye ölçeğinde değil dünya ölçeğinde de sınıf atlatacaktır. İnegöl bunu başaracak güce de zihni altyapıya da sahiptir. Bu akşam burada ödül alacak mobilyacıları tebrik ediyorum. Sadece burada ödül alacak mobilyacılar değil tüm mobilyacılar İnegöl’ün yıldızlarıdır, İnegöl’ün yüz aklarıdır. İnegöllü mobilyacıların ne kadar katkısı varsa diğer sektörlerin de o kadar katkısı var. Tekstilimiz de çok iyi. İnegöl’de yaşayan herkesin İnegöl’e katkısı var. İnegöl’de yaşayan tüm kardeşlerimi kutluyorum. Bir şeyi başlatmak önemlidir ama ondan çok daha önemlisi sürdürülebilir kılmaktır. İnegöl’de görev yaptığım süre içerisinde tespit ettiğim bir özelliktir; İnegöl başladığı bir işi devam ettirip sonuna kadar götürüyor. Tüm İnegöllüleri tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından, en fazla ihracat yapan ilk 5 sıradaki Çilek Mobilya, İdol Mobilya, Weltew Mobilya, Gala Mobilya, ÇMS Mobilya ile ihracatını en fazla artıran ilk 5'te yer alan Nero Wood Mobilya, MStyle Mobilya, Gürsan Sandalye , Leta Sandalye  ile Ndesing Mobilya firmalarının temsilcilerine ödülleri verildi. 

Son Güncelleme: 18.05.2018 16:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.