Şahin Seçim Ziyaretlerini Sürdürüyor

.

29 Nisan 2015 Çarşamba 12:39
Şahin Seçim Ziyaretlerini Sürdürüyor

 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan genel seçim çalışmalarına İnegöl Müteahhitler Derneği ziyareti ile devam eden AK Parti Bursa Milletvekili ve 25. dönem Milletvekili Adayı Hüseyin Şahin, 28 Nisan sabahı Türkiye’de gizli bir devrim olduğunu belirterek, “Siyaset mi, vesayet mi? Hamdolsun vesayetin belini kıran bir siyaset zaferi kazanıldı” dedi

Milletvekili Hüseyin Şahin’e, İnegöl Belediye Başkan Yardımcıları Alper Taban ve Adil Kansu, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri eşlik ederken, İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

ŞAHİN’DEN ODA OLMAK İÇİN DESTEK İSTEDİ

İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hanefi Yıldırım’ın da katıldığı ziyarette konuşan İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan, “Derneğimizi 5 yıl önce 17 arkadaşımızla birlikte kurmuştuk. Şuanda üye sayımız 116’ya ulaşmıştır. Bu zaman içerisinde yurtdışındaki inşaat fuarlarına katıldık. Zaman zaman İnegöl’deki sıkıntılarımızı dile getirdik. UEDAŞ’la ilgili çok sıkıntılarımız vardı. O konuda Milletvekilimiz Hüseyin Şahin’i Ankara’da ziyaret ettik. Sağolsun bizi en güzel şekilde karşıladı ve gereken cevabı bize verdi. Geldiğimizde bir rahatlama fırsatımız oldu. Kendilerine şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Geçen gün 750 kişilik bir Dayanışma yemeği düzenledik. Bu inşaat sektörünün dayanışma yemeğiydi. Bundan sonra da geleneksel olarak düzenleyeceğiz. Biz İnegöl’de yalnız değiliz. 52 tane dernek, 4 tane Federasyon, bir tane de Konfederasyonumuz bulunmaktadır. Biz İnegöl Müteahhitler Derneği olarak Ankara’daki Tüm Müteahhitler Federasyonunun üyesiyiz ve aynı zamanda iki dönemden beridir yönetim kurulu üyeliğini yapıyoruz. Bursa’daki 17 ilçeden bir tek İnegöl olarak Bursa’yı temsil ediyoruz. Bu da İnegöl’deki Müteahhitlerin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir. Tabi ki Konfederasyonumuz var. Bununla iş bitmiyor. Bizim oda olmamız gerekiyor. Örneğin bir inşaat yapacaksınız. Öncelik inşaat ruhsatı lazım. İnşaat ruhsatı alırken 5 imzadan geçiyor. Mimarın, Mühendisin, Denetimin, Belediyenin ve biz Müteahhitlerin imzası oluyor. Bunların imzaları atıldıktan sonra inşaat ruhsatı çıkmaktadır. Bunun tüm harcamalarını bizler veriyoruz. İnşaat ruhsatı çıkar çıkmaz mimarı da, mühendisi de, denetimin de, belediyenin de işi bitiyor. Biz arsayla baş başa kalıyoruz. Bir tarafta arsa, bir tarafta müteahhit. Başlıyoruz hafriyatından, demirinden, betonundan, duvarından çatısına varana kadar biz yapıyoruz. Bu kadar güzel bir sektörün başında olan biz Müteahhitlerin odası neden olmasın diyoruz. Örneğin, Keresteciler Odası var, Kahveciler, Berberler Odası var. Mutlaka Müteahhitler odasının da olması gerektiğine inanıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu tasarı meclise gelecek. O zaman sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

MİLYONLARCA YENİ KONUT İNŞA EDİLDİ

12,5 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin temsilcileri olduklarını belirten Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise, “Öncelikle yaşadığımız mekandan, şehirden başlayarak Türkiye’mize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bütün hizmetlerin bütünlenmesinde Türkiye ortaya çıkar. Bizde güzel bir söz var; ‘herkes evinin önünü temizlese sokak, sokağı temiz olsa şehir, şehirler temiz olsa ülke tertemiz olur.’ Bunun gibi biz bir hizmet üretirken belki İnegöl’ümüze hizmet ediyoruz. Ama genelinde Türkiye’mize hizmet ediyoruz. Bu seçimlere gelene kadar Türkiye’mizi 12,5 yıldır AK Parti hükümetleri idare etti. Tek başına güçlü ve itidalli bir şekilde idare etti. AK Parti hükümetleri döneminde seçilmiş üç tane Başbakanı Türkiye’ye Başbakanlık yaptı. Biz hizmetleri insan merkezli yaptık. Buna yönelik politikalar geliştirdik. İnsanımızın yok olmaya yüz tutmuş hassasiyetlerini ön plana çıkardık. Engellilerimizi yeniden yaşama tutturan politikalar gerçekleştirdik. Dullarımız, yetimlerimiz, okuyan çocuklarımız, 65 yaş üstü yaşlılarımıza yönelik politikalar ürettik. Biz göreve geldiğimizde 20 milyon yoksul, günlük geliri 1 doların altında olan insanı çeşitli sosyal politikalarla, istihdam politikalarıyla belli seviyelere çıkardık. Bugün bu sayıyı 3 milyona kadar düşürdük. Bu çok başarılı hükümet politikaları ve istikrar sayesinde oldu. Tabi istihdam üretirken, istihdam olanaklarının büyük çoğunluğunu da bu inşaat sektöründen elde ettik. Bu sektör sayesinde istihdam oluşturduk. Bunun mimarı da sizlersiniz. Siz yaşadığınız şehri ne kadar seviyorsanız, o kadar güzel binalar ve ticarethaneler oluşturursunuz. Bu da şehri güzelleştirir. Yaptığınız işe saygımız çok büyük. Ürettiğiniz istihdama ve sağlamış olduğunu özellikle sosyal güvenlikle ilgili desteklere ve insanımıza hizmete saygımız çok büyük. Hükümetlerimiz döneminde ekonomik başarımız sizlere yeni kulvarlar açtı. Milyonlarca yeni konut inşa edildi. 5,5 milyon konut AK Parti hükümetleri döneminde inşa edildi ve insanımızın kullanımına sunuldu. Sadece 600 binini TOKİ üretti. Geri kalanlarını özel sektör, yani sizler ürettiniz. İnegöl özelinde de çok güzel yapılar yapıyorsunuz. Deprem sonrasında kat sınırı konusunda sıkıntılar çektiniz ama en azından güvenli, depremde yıkılma riski olmayan yeni, güzel, sağlam temeller üzerinde oturuyorlar” diye konuştu.

MİLLETİN DUA VE DESTEĞİNİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMUYORUZ

7 Haziran seçimlerinin ülke için çok kritik bir aşama olduğunu ifade eden Şahin, “Bu kritikliği biz oluşturmadık. Bu kritikliği bir takım konjektürel hadiseler meydana getirdi. Yoksa biz ülkemizi 12,5 yıldır tek başına istikrarlı bir şekilde idare ettik. İktidara geldiğimizde seçime Genel Başkanımızı sokmadılar. Bu aziz millet 34,60’la AK Partiyi iktidar yaptı. Üç ay sonra yanlıştan dönüldü ve Genel Başkanımız seçime girdi, seçildi Başbakan oldu. Tabi ülkenin o anki ekonomik durumu, içinde bulunduğu açmazlar, faiz politikaları, enflasyon, bütçe olanakları ve bütçenin faize giden oranı büyümemizi engelleyen bir yapı oluşturuyordu. 2002’de 88 milyar lira bütçemiz vardı, 2003’de 110 milyar lira. Bu bütçenin yüzde 46’sı direkt olarak faize ödeniyordu. Kalan parayla işçi, memur maaşı, yatırımları, sağlık hizmetlerini, eğitimi planlamanız lazım. Bütçenin de birinci önceliği savunmaydı. Yani askeri harcamalar. Yani içinde bulunduğumuz terör ortamını iyileştirmek için yapılan harcamalardı. İktidara geldikten sonra hızlı bir mali program uygulandı. Önce enflasyonla ve faizle mücadele edilmeye başlandı ve Türkiye’nin büyümesi için istihdamın, iş imkanlarının önü açıldı. O yıllarda 6,5-7 büyümeye başladık. Biz özel sektörden aldığımız güçle büyümeye başladık. Ama özel sektöründe büyümesi için istikrar oluşturduk. İstikrar hükümet tarafından sunulursa, özel sektör büyüyor. Türkiye’yi büyütmeye başlayınca birileri rahatsız oldu. Ayışığı, Sarıkız, Balyoz ne kadar abuk sabuk ad varsa hepsini darbe planlarıyla hükümetimiz üzerinde denemeye kalktılar. Baktılar ki, güçlü bir iktidar var, hakikaten geçmişten ders alan bir siyasi kararlılık var. 1960 ihtilalinde, 1971 muhtırasından, 1980 ihtilalinden, 28 Şubat sürecinden ders almış siyasi figürler iktidar ve bu kararlılıkla hükümet ediyorlar. Hamdolsun başaramadılar. Ama burada bu milletin duaları ve desteğini hiçbir zaman unutmuyoruz” dedi.

SİYASET Mİ, VESAYET Mİ?

Milletvekili Şahin, “27 Nisan gece 03.00’da internet andıcı yüklendi ve hükümete bir nevi ültimatom verildi. Sabah kalktığımızda televizyonlarda yayınlar, hükümete ültimatom verildi. Hatta bazı köşe yazarları, sosyal medyada hükümet gidici diye yazdılar. Ama bir şeyi unutmuşlardı; o saydığım darbe süreçlerinden ders çıkaran siyasi figür, hükümetin başı, Başbakan’ı kararlıydı. Ne dedi; sen benim memurumsun. Memur hükümetine, Başbakanına talimat veremez, kaldır onu oradan. İşte o gün Türkiye’de bir devrim oldu. 28 Nisan sabahı Türkiye’de gizli bir devrim oldu. Siyaset mi, vesayet mi? Hamd olsun vesayetin belini kıran bir siyaset zaferi kazanıldı” diye konuştu.

ODA KONUSUNDA YANINIZDAYIM

Türkiye’nin yapı stokunun değişmesi gerektiğini belirten Şahin, “Türkiye betonarme yapılarla 1950’li, 1960’lı yıllardan sonra tanışıyor. Bir betonarmenin ömrü 50 yıl civarında. Bunları birçoğunun yenilenme zamanı geliyor. Eski yapı stoklarını, sağlıksız yapıları yıkarak yenilemenin altyapısını biz Kentsel Dönüşüm yasasıyla 2012’de çıkardık. Şuan da bununla ilgili kira desteklerinden, faiz desteklerine kadar, belediyemizin almış olduğu otopark, diğer harçlardan da muafiyetlere kadar birçok desteklerimiz var. Bu kentsel dönüşümün dört tane ayağı vardı. Çevre Bakanlığı, TOKİ, yerel idareler ve özel sektör. Bundan sonra özel sektörün devreye girmesi gerekiyor. Biz kentsel dönüşüm yasasını çıkarırken, Türkiye’nin önüne 25 yıllık bir harita çıkardık. Bu şekilde marka şehirler oluşturacağız. Bununda en önemli tarafı sizler olacaksınız. Oda konusunda da kanun gerekiyor. Yeni dönemde de Gümrük ve Ticaret Bakanlığının uhdesindedir. Ticaret Bakanımıza gideriz, bu konuyu anlatırız. Olursa buradaki kitle kendini daha huzurlu ve iş yapılabilir hissedecektir diye söyleriz. Ben elimden gelen gayreti gösteririm, bu konuda sizin yanınızdayım” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 29.04.2015 12:47
Anahtar Kelimeler:
Inegol.haber
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.