Ulcay: “15 Temmuz demokrasimizin sembolüdür”
Ulcay: '15 Temmuz demokrasimizin sembolüdür”
banner141

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Yusuf Ulcay mesajında, “Ülkemizin karşılaştığı en büyük ihanet gruplarından birisi olan FETÖ çetesine karşı insanlık tarihinin en büyük direnişlerinden birini gösteren milletimizin yazdığı 15 Temmuz destanı, şanlı tarihimizde özgürlüğümüzün ve demokrasimizin ebedi sembolü olarak yerini almıştır” dedi.

15 Temmuz’da da tanklara, uçaklara kendini siper eden milletin Türkiye’nin dünya var oldukça yaşayacağının teminatı olduğunu söyleyen Rektör Ulcay, “Çok şükür ki Malazgirt’te Battal Gazi’den İstanbul’un fethinde Ulubatlı Hasan’a, Çanakkale Seyit Onbaşı’dan Kurtuluş Savaşı’nda Hasan Tahsin’e ve 15 Temmuz’da Ömer Halisdemir’e kadar Anadolu’yu bize vatan yapan güçlü ruh, hep canlı ve dimdik ayaktadır. Al bayrağı kutsal sayan bu milleti asılardır ayakta tutan iradediri oldukça vatanımızı parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye üzerinde plan yapan, karanlık senaryolarını bu topraklarda sahnelemek isteyen şer odakları, dün olduğu gibi her zaman hezimete uğramaya mahkumdur. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bayrağımız, vatanımız ve devletimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyor, gazilerimize saygılarımı ve şifa dileklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı
Bursa’nın Mudanya ilçesinde 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı.Müftülük öncülüğünde Kur’an kursu...

Haberi Oku