Diyarbakır
banner188

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerden, serbest bırakılan 19 yaşındaki Mizbah Çakmaz’ın ailesi, Dağkapı Meydanı’nda eylem yapan anneleri ziyaret etti.
Diyarbakır’da çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin başlattığı oturma eylemi sürüyor. Dağkapı Meydanı’nda oturma eylemini sürdüren ailelerden Fuat Çakmaz’ın oğlu Mizbah Çakmaz’ın, bugün PKK tarafından serbest bırakılmasının ardından baba Fuat Çakmaz, çadırda kalan diğer ailelerle sevincini paylaşmak istedi. Çakmaz ailesinin çocuğunun serbest bırakılması sonucu anneler buruk sevinç yaşarken, bazıları ise fenalık geçirdi.
Osman Baytok’un annesi Zeynep Baytok, Mizbah Çakmaz’ın gelişine çok sevindiklerini belirterek, çocuklarının da bir gün çıkıp geleceğinden umutlu olduğunu söyledi. Baytok, “Umarım bütün çocuklar gelir, ailelerine kavuşur. Oruçlu halde burada oturmuşuz. Ciğerimiz çadırlarda yandı. Örgütten çocuklarımızı bırakmalarını istiyoruz” dedi.
Umut Dağtekin’in babası Özcan Dağtekin ise, kendi ailesi olarak çok sevindiğini, Çakmaz ailesinin yaşadığı sevinci kendisinin yaşadığını söyledi. Dağtekin, “Mutlu oldum. Darısı buradaki annelerin başına. Biz buradaki aileler olarak çocuklarımızın gelmesiyle bayrama mutlu ve huzurlu gitmek istiyoruz. Gelen çocuğun ailesi hakkında da babasıyla görüştüm, mutlu olduğunu ve bizim çocuklarımızın gelmesi için de dua edeceğini bizlere ifade etti” şeklinde konuştu.
Fenalaşan 71 yaşındaki Raşit Koç ise çağrılan ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Koç’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
(İHA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mermer üreticileri armatör firmalarıyla bir...
Maden Mermer Üretici ve Sanayici İşadamları Derneği (MADSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Efendioğlu,...

Haberi Oku