Piyano sanatçıları Nilüfer'de buluşuyor
banner141

Bursa, uluslararası piyano yarışması ve festivaline ev sahipliği yapacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “NY Long Island Konservatuarı Piyano Bölüm Başkanı Prof. Tamara Poddubnaya ile Almanya’da yaşayan müzisyen Tomislav Baynov birlikte sahne alacak. Ayrıca North Quartet, Moskova Konservatuarı Piyano Bölümü Başkanı Vladimir Trop ve Türk Hava Kuvvetleri’nin caz orkestrası olan Cazın Kartalları, verecekleri konserlerde dünyanın notalarını Nilüfer’e taşıyacak. Çok sayıda ünlü ismin ağırlanacağı festivalin kapanışında Fazıl Say konser verecek” dedi.
Yarışma ve festival boyunca 5 sahne kullanılacağını ifade eden Mustafa Bozbey, “Yarışma, Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde yapılacak. Piyano yarışmasında, uluslararası müzik otoritelerinden seçkin akademisyenler ve müzik insanları jüri olacak. 6 ülkeden 9 jüri üyesinin yer alacağı piyano yarışmasının jüri başkanlığını Prof. Tamara Poddubnaya, eş başkanlığını da Moskova Konservatuarı Piyano Bölümü Başkanı Vladimir Tropp yapacak. Yarışmaya katılmak isteyenler 15 Kasım 2016 tarihine kadar www.niluferpianoimc.com adresinden başvuruda bulunabilecek. Piyano yarışması 7 ayrı yaş kategorisinde yapılacak” diye konuştu.
Nilüfer Belediyesi olarak nisan ayında eğlenceleri iptal ettiklerini hatırlatan Başkan Bozbey, “Etkinliklerimize Nilüfer Müzik Festivali ile tekrar başlattık. Türkiye’de yaşadığımız sıkıntılar belli. Ancak bununla birlikte hayat da devam ediyor ve insanlara umut vermek sorumluluğundayız. Biz yerel yönetimler olarak her ne olursa olsun, bu ülkede insanların barış içinde mutlu bir şekilde yaşabileceğinin umudunu vermek zorundayız. Onun için bu tür faaliyetler son derece önemlidir. Festivale 27 ülkeden birçok insan gelecek. O insanların belki ülkemizle ilgili bakışları çok farklı olabilir, ama buraya geldiklerinde çok daha olumlu düşüncelerle ayrılıp ülkelerine gidecekler” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

10 yılda 1.2 milyon ehliyete alkolden el konuldu

Haberi Oku