İNEGÖL HABERLERİ:
Kosova Eğitim Kurumları'ndan LÖSEV'e destek
banner141

 Ülkemizde her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında kutlanan Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla yapılan farkındalık etkinliği kapsamında LÖSEV Bursa Şubesi, Özel Devrim Kosova İlkokulu ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileriyle buluştu.

Okulda LÖSEV Bursa Şubesi görevlisi Aslı SAKARYA tarafından çocukların kendilerini kansere karşı korumaları için önemli bilgiler aktarıldı. Sunumlarda öğrencilerin mevcut yaşlarında kazanacakları beslene alışkanlıklarını düzenlemeleri için önemli bilgi ve ipuçları verildi. Bu arada oluşturulan gönüllü öğretmen grubu ile ders saatleri dışında okul içerisinde iki hafta süresince açık kalacak olan standta LÖSEV gönüllülerinin yaptıkları ürünler satışa sunuldu. Standın açılışının ikinci gününde mevcut ürünlerin tükenmesi ve yoğun talep üzerine LÖSEV Bursa Şubesi’nden yeni ürünler sipariş edildi.
LÖSEMİ DEĞİL İYİLİK BULAŞIR
Kosova Eğitim Kurumları Müdürü Erol Baştürk,Öğretmen, öğrenci ve velilerin alışveriş yaparak destek olmaya çalıştıklarını, bu duyarlı davranışın toplumun tüm kesimine yayılmasını dilediklerini, LÖSEV’in kampanyayı her yıl bir slogan eşliğinde yürüttüğünü ve bu yılki sloganın ise ‘Lösemi değil iyilik bulaşır.’ olduğunu söyledi. Lösemi hastası olan çocuklarımızın bir an önce sağlığına kavuşması için desteklerini esirgemeyen duyarlı Kosova Eğitim Kurumları ailesine ,emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize  teşekkür ederiz”  dedi.

   
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Piknik dönüşü kaza: 6 yaralı

Haberi Oku