İGİAD'da Özdemir Güven Tazeledi

banner177

İGİAD'da Özdemir Güven Tazeledi

08 Aralık 2017 Cuma 10:11
İGİAD'da Özdemir Güven Tazeledi

İnegöl Genç İş Adamları Derneğinin (İGİAD) 14. olağan genel kurulunda, iki listeyle gidilen seçimde kazanan mevcut Başkan Hakan Özdemir oldu. Kullanılan 132 oyun 82´sini alan Özdemir yoluna devam ederken, diğer aday Rıdvan Kocaağa´ya 44 oy çıktı, 6 oy ise geçersiz sayıldı.

İGİAD´ın 14. olağan genel kurulu önceki akşam İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya TÜGİK Genel Sekreteri Tanzer Polat Yılmaz, İTSO Yönetim kurulu Başkanı Metin Anıl, bazı GİAD başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile İGİAD üyeleri katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı´nın okunmasının ardından divan kurulu seçimi yapıldı. Divan Kurulu Başkanlığına Tanzer Polat Yılmaz, Başkan yardımcılığına Hasan Ünlüaslan ve kâtipliğe Müfide Karaduman getirildi.

İGİAD´DA EMEĞİ OLANLARA TEŞEKKÜR

Kongre öncesi konuşan İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, “1991 yılında kurulan derneğimizin kurulmasında öncülük eden kurucu başkanlarımız, dönem başkanlarımız, üyeleri, onursal üyelerimiz, kıymet gösterip en ufak destek sağlayan tüm üyelerimize şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. İki yıldır başkanlık dönemimde beraberce yol aldığımız, birçok başarıya imza attığımız yönetimime çok teşekkür ediyorum. Farkında olmadan kırdığım arkadaşlarım olduysa kendilerinden özür diliyorum. Dernek neye yarar, ne işe yarar diye yıllarca sorulmuştur. Bu kolay bir şekilde geçiştirilmiştir. Dernek bu gönüldaşlarla var. Hepimiz burada beraberiz. Değer verdiğiniz için yeniden teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından derneğin tüzük değişiklik maddelerinin özeti yapıldı. Tüzük değişikliği oybirliği ile kabul edildi. Ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak ayrı ayrı ibra edildi.

HER KULVARDA BAŞARILI İNSANLAR YETİŞTİRECEĞİZ

Seçim öncesi söz alan başkan adayı Rıdvan Kocaağa, “İGİAD 1991 yılında İnegöl´ün en büyük, en güzel, en hareketli derneği olarak yola çıktı ve bugüne kadar tüm İGİAD´a hizmet etmiş yönetici, başkan, üye arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. İGİAD öyle bir kurum ki, 1991 yılından bugüne derneğimize hizmet eden tüm büyüklerimiz ama siyasette ama iş dünyasında kesinlikle başarılar kazanmış ve kazanmaya da devam edeceklerdir. İnegöl´ün bu girişimci yapısını içerisinde bulunduran İGİAD her zaman her kulvarda başarılı insanları yetiştirecektir. Kuruluşundan bugüne kadar derneğimize emeği geçen tüm yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu bir bayrak yarışı ve biz bu bayrağı emanet olarak alıp bir adım daha ileriye götürmek için yola çıkmaya karar verdik. Bunu yaparken değerli büyüklerimizden aldığımız tecrübe ve görüşler bizim için çok önemlidir. Şehrimizin kamu kurumları ve STK´larıyla istişare yaparak yolumuzu çizeceğiz. İGİAD İnegöl´ün tüm değerlerinin bize sunacağı her görüşten fikre yer vererek erişebileceğimiz en yüksek noktaya çıkacaktır. Buralar birer okullardır, bizler bu okullarda İnegöl´e fayda getirecek işler yapacağız. Kimseyi ayrıştırmadan kazanımlar elde etmeye çalışacağız” dedi.

HER SEKTÖRE KUCAK AÇACAĞIZ

Başkan adayı Kocaağa, “İGİAD, İnegöl´ün nadide bir parçasıdır ve bizlerde bu görüşü kimseyle kavga etmeden herkesle ahenk içinde sürdürmeyi istiyoruz. İlerlemenin temel taşları arasında girişimcilik bulunuyor ve İnegöl bu konuda en zengin yerlerden bir tanesidir. Bir İnegöllü olarak kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü İnegöl girişimci ruha, teknolojiye ve gelişime önem veriyor. İnegöl´de bizim de üyemiz olan değerli ağabeylerimiz özel meslek yüksek okulu yapıyorlar. Bizde her zaman buna destek vereceğiz. Üniversite sanayi işbirliğinde derneğimiz nezdinde adımlar atıldı. Bu konuyu çok önemsiyor ve yapılması gereken ne varsa işbirliği içinde yapacağımızı ifade ediyorum. Şehrimize bir üniversite kazandırılması konusunda desteğimizi sonuna kadar vereceğiz. Üyelerimize ve İnegöl´e hizmet sunarken, mobilyanın gelişmesine katkı sağlayacağız. Yalnızca mobilya değil, beraberinde ekonomimize katkı sağlayan, insanların ekmek yediği her sektöre bir şekilde kucak açacağız. AR-GE çalışmalarını çok önemsiyoruz. Şehrimize yeni sektörler kazandırılmasında herkesle el ele çalışacağız. Dünya ticareti beklenmedik bir hızla gelişiyor ve teknoloji bu gelişmenin her yanında. Akıllı teknoloji ve robotlar en çok önemsediğimiz konular arasındadır. Bunlarla ilgili konferanslara üyelerimiz ile birlikte katılacağız ve yeniliklerin içerisinde bulacağız. İnegöl´ün gelişimine katkı sağlayan projelerin hayata geçirilmesinde öncü ve savunucu olacağız. Bu memlekette kazanan, yaşayan her birey gibi İnegöl´e fayda oluşturmak istiyor ve elimizi taşın altına koyacağımızın sözünü veriyorum. Derneğimize içerisinde toplantı salonları, proje salonları gibi bölümlerin de bulunduğu bir dernek binası kazandırmayı taahhüt ediyoruz” dedi.

YENİ DÖNEM PROJELERİMİZ

Mevcut Başkan ve Başkan adayı Hakan Özdemir ise, “Yeni dönemde MARSİFED Federasyonumuzun öncülüğünde ‘Teknoloji Buluşması´ adı altında ‘Mobilya Sektörüne Yazılım Projesi´ düzenleyeceğiz. Üyelerimiz için kolay anlaşılacak şekilde ‘İşveren Hakları Kitapçığı´ bastırılacaktır. Uzmanlarla görüşme sağlanmış, tüm konular içerikler görüşülmüş, bizden onay verilecek aşamaya gelmiş durumdadır. Firmalarımız gelmiş oldukları yere, daha üst noktalara çıkabilmek ya da bulundukları durumu korumak adına danışmanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Güvenilir Danışman firmalar araştırılacak seçimleri yapılarak üyelerimize duyurulacaktır. Tecrübe Alıyoruz seminerlerimiz, ilgi çekici konularla ve konuklarla, program sıklığı arttırılarak devam edecektir. Şuan bir akaryakıt firmasıyla yüzde 7 indirim için görüşme yapılmış olup, göreve geldiğimiz andan itibaren üyelerimize duyurulacaktır. İGİAD olarak seçtiğimiz hastane, okul ve buna benzer kayda değer kuruluşlarla indirim görüşmeleri yapılacak, gündeme geçmesi sağlanacaktır. Konfederasyonlarımızın ve federasyonlarımızın hâlihazırdaki indirim anlaşması olduğu firmalar tüm üyelerimize bildirilecektir. Yurtiçinde Tofaş ve Renault otomobil fabrikaları gezilerek yurtiçi ve yurtdışında mobilya sektöründe teknolojiyi iyi adapte etmiş fabrika gezileri düzenlenecektir. Yurtiçi ve yurtdışı kültür gezileri, ayrıca fuar gezileri düzenlenecektir. Her gün gündem ve haber yansımaları mail yoluyla bildirilecektir. Üye ziyaretleri devam edecek, sorunlar dinlenecek ve yapılacaklar uygulanacaktır. İGİAD sosyal medya sayfamızın takipçi sayısı 4 bin 200´ü açmıştır, bu sayının katlanarak artmasını bekliyoruz. Derneğimiz isim tescili yapılacaktır” dedi.

BERABER YENİ BİR ÖYKÜ YAZALIM

Özdemir, “TÜGİK yönetimi olarak 31 Mart´ta Antalya´da TÜGİK İş Zirvesi düzenleyeceğiz. İnşallah bu yıl kalabalık bir grupla katılım sağlayacağız. Bunun haricinde yeni yeni şekillenen birçok aktiviteyi beraberce gerçekleştireceğiz. TÜGİK Öğrenci Konseyi Projesi hayata geçirilecektir. Türkiye´de son dönemde çok fazla artmakta olan genç işsizlik oranını azaltmaya ve nitelikli personel ihtiyacını karşılamaya yönelik bir projedir. Yaklaşık 50 üniversiteden 2. ve 3. sınıf öğrencileri belirlenerek onlardan öğrenci konseyi oluşturup gerçek iş yaşamında bağını doğru şekilde kurup, karar alma yeteneklerini gerçek iş yaşamına doğru şekilde adapte olabilmelerini sağlayacaktır. İş hayatı aşılanacaktır. İGİAD Vizyon dergimizin ikinci sayısı Şubat ayında ve takip eden yılların her Şubat ayında rutin bir şekilde çıkarılması sağlanacaktır. Belki de gelecekte yayın sıklığı 6 ay veya 3 aya düşürülecektir. Derneğimize yakışır ofis ya da lokal şeklindeki kapsamlı bir ofis kazandırılacaktır. Tüm üyelerimizle birlikte aralıklarla anket çalışmaları yapılacak, önerileriniz bizlere yol açacaktır. Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, sadece tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak… Değerli arkadaşlarım, hep beraber geleceğimize odaklanarak İnegöl´ümüz için, Bursa´mız için, Türkiye için beraber yeni bir öykü yazalım” şeklinde konuştu.

SON KEZ OY KULLANDI

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. İGİAD üyesi olan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, yaş haddi nedeniyle son kez oy kullanarak derneğin onursal üyesi oldu. Şahin´e dernek yönetimi tarafından plaket takdim edildi.

ÖZDEMİR YENİDEN BAŞKAN

Gerçekleştirilen seçim sonucunda, kullanılan 132 oyun 82´sini alan Hakan Özdemir yeniden Başkanlık görevine seçilirken, diğer aday Rıdvan Kocaağa 44 oy aldı. 6 oy ise geçersiz sayıldı. Hakan Özdemir başkanlığında oluşan yönetim kurulunda Fikret Alan, Nedim İncebay, Gülçin Işık, Sibel Aybulut, Uğur Şimşek, Ahmet Ortakçı, Turgut Ordu, Nedim Kerem Türkel, Mehmet Emre Kösen, Doğukan Bedir, Şükrü Gümüş, İsmail Sülek, Mustafa Uysal, Samet Özçömlekçi, denetim kurulunda Umut Ortakçı, Yusuf Tunç ve Mehmet Ali Evdalı yer aldı.

Son Güncelleme: 09.12.2017 11:28
Anahtar Kelimeler:
InegölIgiadözdemirHakan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.